DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 28.02.2020 09:13:32

JACK RUSSELL TERRIER - KENNEL - PRAGUE - CZECH

Maxovy pohádkové příběhy :-)

Pohádkové vyprávění buldoka MAXE o raslí slečince Dafince :-)

(všechny příběhy jsou pravdivé)

  

Příběh první - Kam se na mě hrabou stopaři aneb proč musím být v práci uvázaná na vodítku

 

          Jednoho letního odpoledna byla Dafina v práci s paničkou. Rád bych podotknul, že tomu byly zrovna dva měsíce co se Dafina doslova vylízala ze střetu s Jeepem, který málem dopadl tragicky. Kdepak, já to říkám pořád, že ten pes je magor, ale naše panička se s ní pořád muchluje a myslí si kdoví jak je roztomilá ... Ale abych neodbíhal tématu ...

          Dafina byla v práci s paničkou a přišel za nimi soused, který si s Dafinou vždy hrál a Dafina ho měla (všiměte si milulého času) ráda. Jak si soused Marek hrál s Dafinou, tak na ní v dobrém úmyslu a ve hře zadupal. To ovšem Marek neměl dělat ! Dafina se příšerně lekla a vyběhla z obchodu ven. Pro upřesnění musí napsat, že obchod se nachází na Zámeckých schodech v centru Prahy. Panička za ní samozřejmě hned běžela, ale viděla už jen žíznivou čáru ,která mizí v nedohlednu. Pustila se tedy za ní ...... Né přes doly a hory, ale přes šílený automobilový a tramvajový provoz do Mostecké ulice, dále na Karlův most až do ulice Karlova. Díky velice všímavým turistům měla panička velký přísun informací typu : Ten malinký bílý pejsek běžel tudy. Měl hroznou rychlost běžte rychle !!! Za povzbuzování desítek turistů dorazila panička až na Staroměstské náměstí, kde ztratila stopu.

Dafinu už nikdo nezahlédl a tak začala panika. Sice má čip a tetování v uchu, ale panička šílela strachem, že jí někdo najde a bude si chtít vydělat prodejem Jacka Russella, který je celkem dost drahý i bez PP nebo že skončí pod koly auta nebo tramvaje. Tak panička několikrát oběhla Václavské náměstí, Staroměstské náměstí a všechny  přilehlé ulice, ale marně ...

Mezitím už přiběhl i zoufalý Marek s přítelkyní Janou a tak lítali po centru Prahy všichni tři jak šílení. Asi po dvouhodinovém pátrání (mezi tísícovkou turistů by jí neviděli ani kdyby byla Dafina deset metrů od nich) to vzdali a šli domů. Panička byla doma zničená. Navíc dostala pořádně vynadáno od svojí maminky, jak je možné, že Dafinka utekla a taky si dost vyslechla od páníčka. Naštěstí nalezla opravdu velkou psychickou oporu ve skorošvagrové Tině, která byť má doma malinkatou  Aninku (teď již roční malou inžinýrku :-) ) začala jednat. Nabrala paničku do auta a do deseti hodin večer objížděly a procházely centrum. Pak ještě Tinu napadlo, aby se zajely podívat k obchodu na Zámecké schody, ale bohužel Dafina nikde.

Panička doma naprosto zoufalá a s pláčem zalehla po půlnoci do postele. Předtím ještě stačila zbláznit chovatele pana Pokorného od kterého má Dafinku a obvolat všechny útulky v Praze a okolí. Taky nesmím zapomenout na městské strážníky, kteří měli popis Dafiny a telefon na paničku. Najednou zazvonil telefon. Tina volala ( bydlíme v jednom domě ve Střešovicích), že slyší štěkot. Nikdy bych neřekl, jak rychle může panička s páníčkem vyběhnout ven po půlnoci na zahradu. Za brankou už zuřivě štěkala Dafina ! To byla radost !!! Kňourala, štěkala a skákala snad dva metry vysoko. Doma mi vypila celou mojí velkou misku s vodou a snědla mi granule. Vůbec mi to nevadilo ! Byl jsem rád, že je ta malá potvora doma !

Od té doby je Dafina v práci raději přivázaná ( nijak netrpí, leží si na křesílku) a soudsed Marek ... ten se bojí projít kolem obchodu a Dafina má z něj hrůzu ... Hlavně, že vše dobře dopadlo :-)))

Zdraví

Vás MAX

 

Příběh druhý - Jak jsme vlastně k Dafině přišli aneb co může způsobit velikonoční beránek

          Bylo velikonoční pondělí roku 2008. Já Max jsem si s paničkou užíval doma velikonoce a stejně tak si chtěl užít velikonoce i můj největší kámoš (vlastně jsem ho jako malinkého téměř odchoval) Kryšpín. No, vlastně Kryšpín si chtěl velikonoce trošku vylepšit a tak když byl s paničkou na návštěvě u prababičky, tak se pustil do velikonočního beránka. Chutnal mu velice !!! To se musí nechat :-))) Stihnul spořádat celou hlavu než na to jeho panička přišla ! Prababička samozřejmě šílela, jak je Kryšpín nevychovanej a jeho panička (moje babička) ho chránila ... Klasická rodinná scénka :-))) Potom co se prababička malinko uklidnila a tichým hláskem se zeptala babičky : "Ty Blani ... kde jsou ty špendíčky ?" .......... V babičce by se krve nedořezal ...... "Jaký špendíky ???" ptala se babička. " Víš, já jsem dala tomu beránkovi místo očíček rozinky a připíchla jsem je špedlíkem s modrou hlavičkou. Aby měl jako modrý očíčka ......" (tak prababička chtěla vylepšit velikonočního beránka pro vnoučka Matýska) 

          Babička samozřejmě začala šílet a jela na Příbramskou veterinární stanici. Tam Kryšpínovi udělali rentgen a co myslíte ???... Měl je tam !!! ... Na rentgenu krásně svítily dva špedlíky. Babička se málem složila. Doktor poslal babičku domů s tím, že má příjít zítra, donést sedm tisíc korun na operaci a že se mu pokusí špendlíky vyndat. Mezitím už volala babička mojí paničce a ta rozpoutala akci ŠPENDÍKY :-))) První zavolala samozřejmě mojí původní mamince (tedy úžasné chovatelce anglických buldoků Ivance Liškové www.bulldo­g-kvitko--c­ertova.­com ), ta poradila paničce, že by bylo nejlepší kdyby špendlíky vyšly přirozeně ... tedy v bobíku ... a že to s tou operací vidí špatně a ať se kouknu pomalu po nějakém štěňátku ... Babička totiž Kryšpína miluje a byla by naprosto zoufalá bez něj ... Panička také ještě rázně babičce rozmluvila operaci v Příbrami a poslala babičku na veterinární kliniku do Prahy na Zahradní město.

          Druhý den tedy vyrazila babička s Kryšpínem do Prahy na kliniku. Do operace se pánům doktorům moc nechtělo a tak Kryšpínovi dali speciální konzervu s velkým množstvím vlákniny a nařídili vydržet než špendlík vyjde ...

          Mezitím rozpoutala panička další šílenou akci s názvem ŠTĚNĚ :-))) Tedy co nejdřív opatřit babičce nového pejska. A protože moje panička miluje buldoky a všechny pejsky s pořádnou figurou a taky s pořádně zmuchlanou čumou, koupila by nejraději babičce buldoka jako jsem já !!! Jenže babička miluje takový ty šílence skákavý jako je pinč nebo jako jsou teriéři. A tak se panička začala koukat na netu po pinčích, foxteriérech a jack russellech. Panička objevila inzerát pana Pokorného s nabídkou štěňat jacka russella a hned mu volala. (musím důrazně podotknout, že pes bez PP nepřicházel v úvahu !!! Koupit si bílého voříška za 15 tisíc ... to by byla panička úplnej blázen !!! A ještě si nechat namluvit blbosti typu, že mají různé délky nohou a taky různě stojící uši a taky různou délku těla ... To tedy rozhodně ne !!! Panička chtěla štěně od zkušeného chovatele, který nemá psy jen pro kšefty a má opradový zájem o chov daného plemene !)  Pan Pokorný jí byl hned po telefonu velice sympatický a mluvil velice rozumně !!! Což jí velice mile překvapilo a hned se vrhla na jeho stránky www.goldfloren.wbs.cz , kde objevila dvě poslední štěňátka jacka russella ! Nádherného Maxíka a stejně krásnou Daphne. Musím říct, že do obou se zamilovala !!! Rozhodovala se, které ze těch dvou krásných lumpíků přiveze mamince.

          Babička pozorovala málem pod lupou každý bobek Kryšpína. Další den šla babička s paničkou na veterinu na Zahradním město s Kryšpínem se podívat jak to vypadá se špendlíky. Všichni jsme se báli, že se špendlík někde zapíchnul. Kryšpín šel na rentgen a jaké bylo radostné zjištění, že po špendlících není ani památka !!!!! Udělali mu ještě několik rentgenů, a le špendlíky opravdu nebyly !!!!! Radost byla opradvu obrovská !!! To dovede pochopit jen "pejskař" :-) Opravdu bychom rádni poděkovali Veterinární klinice na Zahradním městě, kde babičce ušetřili sedm tisíc, ale hlavně zachránili Kryšpína !!! Nehrnuli se zbytečně jako v Příbrami do operace a šlo jim především o Kryšpína !!!

          No jó, ale co s těma krásnýma štěňátkama z ch.s. Gold Florén ??? Panička dorazila celá rozradostněná domů, kde byla zrovna na návštěvě sestra našeho páníčka Tina s jejím miminkem Aninkou. Rychle jim panička pověděla radostnou špendíkovou novinu a taky ještě jednu novinu !!! Pro páníčka dost překvapivou !!! Že by tedy vlastně chtěla to malé jack russell štěňátko pro sebe !!! Paníček nevěřícně koukal a ještě víc překvapeně koukala Tina, které jsem jack russella už několik let důrazně rozmlouvala s ohledem na jeho bláznivou povahu :-) Po chvíli jsem jí vysvětlila, jak jsem vlastně k touze po štěňátku jacka přišla a ukázala jí štěňátka na netu. Tina byla nadšená a chtěla jet pro štěňátko hned. To páníček koukal nevěřícně ještě víc. Po chvíli se zeptal paničky, zda je to opravdu životně důležité koupit si dalšího psa. Panička řekla, že je to opravdu životně důležité, protože se do štěňátek na netu zamilovala !!! S Tinou se tedy domluvily, že pojednou pro štěňátko hned druhý den ráno a panička zavolala panu Pokornému, že si jedno štěňátko zítra odvezou :-) Celou noc panička přemýšlala, zda domu přivede Maxíka nebo Daphne. No, já jsem byl trochu naštvanej ! Přece si nepřivede panička domů druhýho psa, navíc chlapa a ještě se stejným jménem ! To už raději ženskou !!! Když už to teda musí být ...

          Tak panička ráno vyrazila s Tinou na samotu Moráň kousek za Prahu pro psí slečnu. To už věděla, že i kdyby se jí líbil pejsem sebevíc, tak to mi nemůže udělat! Po přijezdu se na ně vrhla hned za vraty úžasná psí smečka !!! Panička se úžasem a radostí rozbrečela. Na prodej byl Maxík, Daphina a ještě hodně maličká slečna parsonka :-) Trošku nám to zamotalo hlavy, ale nakonec panička přeci jen chtěla Daphne - tedy Dafinu. Panička dostala kupní smlouvu, rodokmen a očkovací průkaz, tak jak to má správně být a odjeli s Tinou a hlavně s Dafinou do nového domova. Samozřejmě nechyběla pusa a pohlazení Dafině od pana chovatele.

          Po přijezdu domů paníček konstatoval, že ošklivějšího psa jsme přivézt nemohly :-))) Dafina byla neotrimovaná, protože lítala u chovatele venku a to dá rozum, že by jí byla bez chlupů zima ! A tak vypadala trošku jako jako špic na krátkých nohách :-))) Ale za měsíc šla na první trimovaná a už vypadala jak krásná JACK RUSSELL slečna !

          Tak to byl příběh, jak se k nám vlastně dostala Dafina. Na závěr musím napsat, že se Dafina stala páníčkovou favoritkou ! Jak to tak bývá ! Odříkaného chleba největší krajíc :-)))

Váš MAX