DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 28.02.2020 09:13:32

JACK RUSSELL TERRIER - KENNEL - PRAGUE - CZECH

Rady chovatele

Rady chovatele             

aneb strasti a slasti Jack Russell Terriéra

Jack Russell Terriér je velice aktivní a chytrý pes. Byl vyšlechtěn za účelem lovu lišek. Je odvážný a sebevědomý. Velice rád je ve společnosti svého pána, nejlépe po celý den. Potřebuje dostatek pohybu a zábavy! Pokud mu zajistíte dostatek vyžití, bude se potom slušně chovat v restauraci i třeba v bance. Hodí se pro aktivní lidi, kteří ho budou brát všude s sebou a Jack se stane jejich věrným společníkem.

 
Jack Russell Terriér je lovecký pes a s tím je třeba počítat ! Velice rádi hrabou, stopují a loví téměř cokoli.  Může se u nich i projevit jistá míra agresivity, která je důležitá pro lov ! Pokud pes neloví lišku může se stát, že začne lovit auta nebo se projevovat agresivně vůči jiným psům. Koupit Jacka – PSA (myšleno kluka) - jako kamaráda již staršímu PSOVI (myšleno klukovi) nedoporučuji ! Starší pes se cítí ve svém domově pánem a Jack bude mít tendenci mu jeho prvenství sebrat a sesadit ho z domácího trůnu. Nikdo Vám nezaručí, že se stanou kamarádi. Jack je dominantní a nebude se chtít podvolit. Toto vše může být samozřejmě úplně jinak ! I Jack může být klidný jako beránek :-) I když je to spíše vyjímka. Vše záleží na dané povaze konkrétního jedince.
 
Jack Russell Terriér  pokud je od štěněte ve společnosti domácích zvířat si na ně zvykne. Ovšem to neznamená, že nebude lovit zvířata cizí !
 
Jack Russell Terriér velice rád sportuje ! Bude nadšeně běhat vedle kola nebo koně ! Bude neúnavně aportovat a určitě Vás překvapí svojí rychlostí, mrštností a vytrvalostí. Je velmi vhodný na AGILITY !
 
Jack Russell Terriér a CENA za štěně ! Kvalitní štěně stojí přibližně od 20 tis výše. Kvalitní štěně je z výborným rodokmenem z TOP australských linií. Jen ze země původu je možné získat kvalitní jedince tohoto nového plemena jakým Jack bezesporu je ! Rovněž kvalitní štěně vyrůstá ve výborných podmínkách v kruhu rodiny a je krmeno kvalitním krmivem, který mu zajistí ten správný růst, který nutně potřebuje. Štěně je pravidelně odčervováno a také je očkované ! Od toho všeho se samozřejmě odvíjí cena štěněte. Pokud je cena za Jacka pro Vás příliš vysoká, zvažte zda pro Vás nebude finančním problémem kvalitní krmivo, každoroční očkování, odčervování a v neposlední řadě psí hračky, pelíšek atd. A navíc si uvědomte, že si kupujete psího kamaráda na 15 let a třeba i více !
 
Jack Russell Terriér je ideální rodinný pes ! Jack opravdu velmi miluje děti a je rád jejich kamarádem, který si bude s láskou s nimi celé hodiny hrát ! To ovšem neznamená, že se rád nechá trápit od malých dětí. Není možné
nechávat hrát si malé děti se psem bez dozoru !    
 
Jack Russell Terriér a štěkání - Jack je velice veselý a živý pes, který svojí nikdy nekončící radost ze života často projevuje štěkáním.
 
Jack Russell Terriér s PP. Pokud chcete opravdu Jacka Russella, tak se nenechte nachytat na Jacky bez PP, kterých je tu jako hub po dešti a s Jackem nemají nic společného. To už považuji za rozumější si vzít bílého voříška z útulku, kterému umožníte strávit hezký život a navíc ušetříte vyhozené peníze za voříška, kterému říkají Jack bez PP. Více v sekci. Proč štěně s PP ?
 
Jack Russell Terriéra kupujte pouze s kupní smlouvou a u chovatele (né u benzínové pumpy na půl cesty) !!! Nechte si ukázat rodiče psa, sourozence a místo, kde jsou štěňata odchovávána. Podle toho si uděláte vlastní úsudek o chovateli a o kvalitě štěňat !
 
Pro mě je Jack Russell Terriér nejlepší plemeno na světě ! Moje jack raslí holka se mi stala nejlepším kamarádem na celý život ! Hodně mi taky můj život změnila, určitě k lepšímu ! :-) A v mnohém ho obohatila ! Já jí za to děkuji a jsem šťastná že jí mám !